Sposób życia współczesnych społeczeństw przeraża. Czy rzeczywiście odpowiada nam taki lifestyle?

Sztuka nie jest tworzona tylko po to, aby sprawiać przyjemność naszym oczom, ale także by prezentować różne postawy i prowokować do refleksji.

Austriacki rysownik Gerhard Haderer od dziesięcioleci tworzy satyryczne ilustracje, pokazuje największe bolączki współczesnych społeczeństw. Jego prace są ostre i brutalnie szczere, a wiele osób ze smutkiem odnajduje w nich prawdę o sobie.

 

Artysta swoją karierę zaczynał jako grafik i ilustrator w dużych przedsiębiorstwach, ale porzucił korporacyjne życie po wygranej walce z rakiem w latach osiemdziesiątych. Od tamtego czasu jest niezależnym artystą, tworzącym satyryczne ilustracje i karykatury.

Obok prac Gerharda Haderera nie można przejść obojętnie, o czym przekonają was ilustracje prezentowane w tym artykule. Ostrzegamy: będziecie poruszeni.

 

Rysunki Gerharda Haderera pokazujące współczesny świat

 

Przedmiotowe traktowanie zwierząt

Kiedyś zwierzęta hodowano, dziś się je produkuje. Najważniejsze jest to, by przynosiły zyski, dlatego często są trzymane w strasznych warunkach, tylko po to, by zmniejszyć koszty ich chowu. Szczególnie wiele kontrowersji budzi traktowanie drobiu, zwłaszcza kur niosek, które całe życie siedzą pozamykane w klatkach, nigdy nie wychodzą na zewnątrz i muszą znosić jedno jajko za drugim.

Kolejne ciekawe ilustracje znajdziecie na dalszych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply