Sposób życia współczesnych społeczeństw przeraża. Czy rzeczywiście odpowiada nam taki lifestyle?

Życie na pokaz

Krytyka nie ominęła też trendu życia z telefonem komórkowym w ręku, by uwieczniać każdą chwilę życia, aby chwalić się internecie. Ludzie tak bardzo są zapatrzeni w swoje smartfony i żądni idealnego selfie, że nie dostrzegają otaczającego ich piękna czy niebezpieczeństwa.

 

Reklama przede wszystkim

Wszystko jest na sprzedaż, a świat reklamy zdaje się to potwierdzać. Reklamodawcy nie cofną się przed niczym, by zainteresować konsumentów swoim produktem. Wykorzystują w swych przekazach nawet najczcigodniejsze symbole, by tylko coś sprzedać.

 

Fałszywe szczęście

Ludzie w pewnym stopniu uzależnili się od gadżetów, upatrując w ich obecności poprawy humoru. Niestety wiele osób swoje szczęście odnajduje tylko w nabywaniu dóbr i usług, ale jest ulotna satysfakcja, bowiem radość życia trzeba odnaleźć w sobie, a nie w przedmiotach.

 

Dysproporcje na świecie

Różnica między krajami zachodniej Europy, a państwami Trzeciego Świata jest ogromna. Dysproporcje w poziomie i jakości życia są tak duże, że ludzie z ubogich rejonów „zalewają” bogatsze państwa, szukając w nich lepszego życia. Stanowi to bardzo duży problem, bo nadmierna migracja ma wiele negatywnych skutków.

 

Powiększanie dysproporcji i pozorna pomoc

Biedne rejony nie będą miały szansy się rozwinąć, jeśli mają konkurować z światem korporacji. Regionalny przemysł czy handel nie zakwitną, jeśli korporacje w swych sklepach będą proponowały towary po absurdalnie niskich cenach. To niebezpieczna tendencja, bo za kilka lat cała sprzedaż na świecie może zależeć do kilku czy kilkunastu podmiotów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply