9 rzeczy codziennego użytku, które są niebezpieczne da dzieci. Uważajcie na nie!

Posiadanie niemowląt lub małych dzieci jest nie lada wyzwaniem dla rodziców.

Opiekunowie z całych sił pragną stworzyć pociechom bezpieczny dom. W tym celu zabezpieczają gniazdka, kupują stopery do drzwi, osłaniają ostro zakończone krawędzie, zamykają niebezpieczne chemikalia w szafkach itp. Jednak rzeczy, które z pozoru wydają się bezpieczne takie jak telewizor, dywan czy komoda mogą stanowić zagrożenie dla maluchów. Zobaczcie, na co jeszcze trzeba uważać! 

1. Tabletki podobne do cukierków

Badanie Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) wykazało, że nawet opiekunowie nie są w stanie zawsze w stu procentach odróżnić słodyczy od leków. Dzieci, które nie potrafią czytać, o wiele łatwiej mogą pomylić je z cukierkami. Jeszcze gorzej, gdy leki są okrągłe, kolorowe i nie mają żadnych oznaczeń.

2. Dywany i dywaniki

Pełnią w domu różne funkcje. Sprawiają, że pokój szkraba wygląda przytulnie, zapobiegają ślizganiu się dziecka po podłodze czy zmniejszają hałas. Badania nad toksynami znajdującymi się w dywanach wykazały, że materiały dywanowe mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. W rzeczywistości dywany mocno pogarszają jakość powietrza w pomieszczeniach (National Center for Biotechnology Information). Dywany z długim włosiem stanowią dodatkowe zagrożenie dla bardzo małych dzieci. Zdarza się, że znajdują się w nich bardzo małe przeoczone przedmioty np. wsuwki do włosów, monety, kapsułki, które dzieciaki mogą połknąć, o kurzu i roztoczach, nie wspominając.

3. Balony

Balony to dość powszechna „zabawka” dla dzieci a rodzice nie zdają sobie sprawy, jakie są niebezpieczne. Agencja rządowa USA Consumer Product Safety Commission przestrzega, że dzieci mogą udusić się nimi na dwa sposoby. Podczas zasysania nienapompowanych balonów w celu ich nadmuchania oraz poprzez żucie nienapompowanych balonów lub ich fragmentów. Balony znajdują się na szczycie przedmiotów, które powodują zgony u dzieci na całym świecie w wyniku zadławienia. Należy również pamiętać, że są wykonane ze szkodliwych materiałów i nasze dzieci nie powinny mieć z nimi częstej styczności.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply