Obok rzeźb-fontann polskiej artystki nie sposób przejść obojętnie. To prawdziwe dzieła sztuki!

Rzeźby towarzyszą człowiekowi od setek lat i zawsze zajmowały ważne miejsce w świecie sztuki i kultu religijnego. Choć dziś rzeźbiarstwo wydaje się mało popularnym rzemiosłem, to nie brak zdolnych ludzi, którzy potrafią tworzyć ciekawe i zaskakujące dzieła.

Wśród rzeźbiarzy na uwagę zasługuje Polka – Małgorzata Chodakowska, która słynie w świecie sztuki z tworzenia niepowtarzalnych fontann z brązu. Artystka łączy ciężkość metalowych odlewów z lekkością wody, płynącej z niepodziewanych miejsc, przez co jej figury zdają się ożywać.


sculpture-fountain pas


Prace doświadczonej rzeźbiarki zaskakują precyzją wykonania i konstrukcją przestrzenną, która sprawia, że chwilami mamy wrażenie, jakbyśmy patrzyli na zwykłych ludzi. Wykonanie jednej fontanny zajmuje pani Małgorzacie od dwóch do  sześciu miesięcy, w zależności od skomplikowania projektu.

Z nutą anielskości

DEU, SACHSEN, Dresden, 26.11.2014: Engel, Brunnen, Springbrunnen, Skulptur, Plastik aus Bronze von Malgorzata Chodakowska vor schwarzem Hintergrund, entstanden 2014, 181 cm hoch, Fluegel aus Wasser; losdif - copyright by Lothar Sprenger [Telefon: 0351-8048012, Funk: 0170-5250109, mail: lo.sprenger@t-online.de, Anschrift: D-01187 Dresden, Bienertstrasse 33a; Veroeffentlichung nur mit Autorangabe, Belegexemplar und gegen Honorar]


Fontanny autorstwa Polki robią wrażenie na całym świecie. Konstrukcje pokazują, że nawet rzecz użytkowa może być piękna i zaskakująca, a wszyscy podziwiają ich lekkość oraz kreatywność autorki. A wam podobają się takie artystyczne fontanny?

Mała baletnica

sculpture fontain (6)


Rzeźby wyglądają bardzo realistycznie i są niezwykle dopracowane

sculpture fontain (1)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply