Te rzeźby, choć piękne, wydają się zwyczajne. Zmienisz zdanie, gdy dowiesz się, z czego zostały zrobione!

Sztukę można tworzyć przy pomocy wszystkiego, ponieważ to ręce artysty nadają przedmiotom wymiar dzieła. Czy setki pociętych kartek mogą być sztuką? Tak, jeśli z pracował z nimi bardzo zdolny kanadyjski artysta, Calvin Nicholls, który wymyślił własny sposób na „rzeźbienie w papierze”. 

Papier, nożyczki, skalpele i kleje, to dość ubogi zestaw materiałów, jednak można z niego wyczarować prawdziwe cuda. Taką niezwykłą umiejętność posiadł Calvin Nicholls, który od ponad 25 lat tworzy z papieru. Jest to podstawowe tworzywo w naszym świecie, które często bywa niedoceniane, ale prace Kanadyjczyka przypominają, że zwykły papier, odpowiednio użyty, może robić wrażenie. Jego sposobem na pokazanie piękna papieru jest tworzenie płaskorzeźb, przedstawiających zwierzęta.


Kartka papieru może mieć wiele zastosowań, wszystko zależy od kreatywności człowieka.

2-1


Calvin najpierw szkicuje zwierzę, które chce wykonać, by mieć punkt odniesienia. Następnie wycina odpowiednie skrawki papieru i delikatnie łączy je klejem. Musi bardzo uważać, ponieważ jego zbyt duża ilość zmarszczy papier i obciąży całą płaskorzeźbę, psując efekt końcowy. Na wykonanie jednej pracy potrzeba tysięcy kawałków papieru, nieskończonych pokładów cierpliwości oraz ogromnej ilości wolnego czasu. W zależności od wielkości dzieła i stopnia jego skomplikowania, czas jego wykonania może wynosić od 2 tygodni, do nawet 2 lat. Calvin jest jednak bardzo wytrwały, dlatego jego prace zachwycają ludzi na całym świecie. Oto kilka z jego dzieł.

1. Śpiący niedźwiadek.

1-1


2. Drapieżny ptak.

3-1


3. Sowa wznosząca się w powietrze.

4-1


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : superstarlifestyle.com

Reply