Znudzeni ludzie rzucali kamieniami w śpiącą pandę! Chcieli w ten sposób urozmaicić sobie wizytę w zoo

Wiele się mówi o nieodpowiedzialnych zachowaniach ludzi w ogrodach zoologicznych.

Co niektórzy powinni zmienić się miejscami ze zwierzętami, bo postępują tak, jakby wychowywali się w dziczy na drugim końcu świata. Media i władze zwierzyńców apelują o rozsądek szczególnie podczas wakacji. Wówczas ogrody zoologiczne są szczególnie oblegane przez rodziny z dziećmi i notują prawie dwukrotnie większą liczbę odwiedzających. Głośno mówi się o tym, że zwierząt nie należy dokarmiać!

Każdy osobnik ma zapewnioną odpowiednią dietę i ilość pokarmu. Nie ma potrzeby przerzucać mu przez kraty chleba, czipsów czy ciastek. Zwierzaki, które skuszą się na rarytasy od zwiedzających, często mają problemy z układem pokarmowym, a nawet umierają na skutek przekarmienia. Kolejnym problemem są próby dotykania zamkniętych zwierząt oraz ich drażnienie i zmuszanie do aktywności poprzez postukiwania w klatki czy szturchanie patykami.

Niektóre osobniki mogą źle reagować na takie zachowania, dlatego uprasza się wszystkich, aby poszli po rozum do głowy. Ostatnio w internecie bardzo popularne stało się pewne nagranie, na którym widać pandę udającą się na spoczynek w pekińskich ogrodzie zoologicznym. Zwierzę jest wyczerpane po całym dniu i chce się zdrzemnąć, jednak uniemożliwiają jej to złośliwi odwiedzający, którzy rzucają w nią kamieniami.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply