Pokroił pomidora i wrzucił go do doniczki z ziemią. Po dwóch tygodniach ukazało się TO!

Jeśli posiadasz przejrzałe pomidory, nie musisz wcale ich wyrzucać. Z powodzeniem możesz uzyskać z nich nowe rośliny. Bez zbędnego wysiłku i suszenia nasion wyhodujesz dorodne warzywa, wystarczy tylko trochę cierpliwości. 

Wszystko, czego potrzebujesz to doniczka z ziemią i dojrzały pomidor. Najpierw pokrój go na duże plastry i umieścić w glebie. Później przykryj krążki niewielką warstwą ziemi (możesz pomieszać ją z kompostem). Po kilku dniach nasionka zaczną kiełkować i w przeciągu jednego lub dwóch tygodni powinny zacząć przebijać się przez warstwę gleby. Będzie ich dość dużo. W zależności od zagęszczenia nasion w pomidorowym miąższu możesz uzyskać nawet 50 sztuk! Gdy będą większe i mocniejsze, dobrze je przepikować i wysadzić do szerszych doniczek.

1


Ważne, aby nie nawadniać zbytnio gleby. Nasiona będą pobierać wilgoć z miąższu, a nadmiar wody sprawi, że mogą zacząć gnić.

Jeśli mieszkasz w bloku i nie masz miejsca, aby umieścić skrzynki z warzywami na balkonie, koniecznie wypróbuj ten pomysł.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : littlethings.com


Reply