„Salt and ice challenge” to nowe wyzwanie, które omijajcie szerokim łukiem! Udział w nim kończy się poważnymi poparzeniami i bliznami na całe życie!

Chęć imponowania powinna mieć swoje granice, bo inaczej staje się niebezpieczna.

Budzenie uznania i podziwu w innych ludziach jest przyjemne, więc każdy lubi, jak ktoś się zachwyca tym co robi, co mówi czy tym, jak wygląda. Właśnie ta naturalna próżność doprowadziła do powstania mody na tak zwane chellenge, czyli wyzwania. Niestety część z nich zagraża życiu i zdrowiu.

Ideą różnych chellenge jest nie tylko sprostanie jakiemuś zadaniu, ale także publikacja w internecie materiałów, które dokumentują podjęcie wyzwania. Najczęściej jest to film, który trafia na serwis YouTube lub na portal społecznościowy np. Facebook.

Część wyzwań ma wspaniałe motywy: pomagają zbierać pieniądze dla chorych czy potrzebujących lub uświadamiają istnienie ważnego problemu społecznego. Niestety, co jakiś czas pojawia się też jakieś niebezpieczne wyzwanie, które zagraża życiu lub zdrowiu. Teraz, po modzie na wysokościowe selfie czy jedzenie cynamonu, przyszła pora na salt and ice chellenge.

Więcej o wyzwaniu i jego skutkach przeczytacie na kolejnych stronach. Znajdziecie też tam zdjęcia, które skutecznie zniechęcą Was do podejmowania tego zadania. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : metro951.com, metro.co.ukm, dailymail.co.uk, wikipedia.org

Reply