Poznaj 4 sekrety długowieczności i młodego wyglądu azjatyckich kobiet. Zdziwi cię, jak niewiele potrzeba, by zachować młodość

Kiedy przechodzisz na dietę, dokładnie liczysz każdy węglowodan, każde białko. Wybierasz opracowany przez specjalistę program lub decydujesz się na dietę cud znalezioną w Internecie. I zerkasz wilkiem na jedzenie i każdego, kto je więcej niż ty. Nie możesz na to nic poradzić, po tygodniu wyrzeczeń stajesz na wagę i patrząc na rezultaty, chce ci się płakać. 

Kto z nas tego nie zna. Zjesz dwa kęski, a czujesz, jakbyś zjadł wiadro hamburgerów. Bardzo dobrym wzorem do naśladowania są mieszkańcy wschodu. Zwłaszcza ze swoich nienagannych sylwetek znane są Japonki. Drobne i szczupłe kobiety, po których nie widać ile tak naprawdę mają lat. Tylko pozazdrościć! A może, zamiast zazdrościć warto stosować się do ich porad.


1


1. Jeśli ćwiczysz jak zapaśnik sumo tak będziesz wyglądać

Zapaśnicy sumo nie jedzą śniadania, zaraz po wstaniu ćwiczą, a potem jedzą obfity posiłek i idą spać. Sprzyja to budowie masy i tkanki tłuszczowej. Zatem jeśli dużo jesz, a potem śpisz, nie dziw się, że tyjesz nawet jeśli ćwiczysz. Trzeba jeść często i małymi porcjami.

Ważny jest też oddech, spokojny i miarowy sprawia, że mózg wie, że organizmowi nic nie zagraża. Szybki i urywany wprawia mózg w panikę i poczucie, że potrzebuje energii, którą najłatwiej jest mu czerpać ze słodyczy.

2


2. Ciepło to życie

To podstawowa filozofia tamtejszej kuchni. Kiedy jest ciepło, organizmowi wystarczą warzywa i owoce. Gdy nadchodzi zima, powinno się dostarczyć organizmowi więcej kalorii, by mógł się ogrzać. Należy o tym pamiętać i gdy jest gorąco sięgać po surowe warzywa i owoce. Gdy się ochłodzi, warzywa można gotować, może nie mają tak wielu witamin, jak surowe, ale dostarczą organizmowi ciepło i energię.

Na kolejnej stronie znajdziesz pozostałe sekrety japońskiej młodości! 

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply