10 sekretów szczęśliwych ludzi! Poznaj je i stosuj w swoim życiu, a z pewnością się poprawi!

Można być szczęśliwym, nawet gdy wokoło nie dzieje się najlepiej, najważniejsze, by pamiętać o sobie i trzymać się pewnych zasad.

Wiele sprawia, że nie mamy poczucia szczęścia, nawet jeśli inni twierdzą, że powinniśmy być szczęśliwi, bo mamy wszystko. Poczucie szczęścia jest bardzo subiektywne, bo to, co cieszy nas, niekoniecznie będzie szczęściem dla innych. Jednak są uniwersalne zasady, które pomogą odnaleźć szczęście i się go trzymać, by życie nie było tylko pasmem zmartwień.

 

Szczęście jest niemożliwe, bez tych zasad, nawet jeśli będziemy pławić się w bogactwie i pozornym, ale pustym dobrobycie. Warto je poznać i im zaufać, bo szczęście to nie stan powiadania, nie suma na koncie. Oczywiście zapewnienie sobie podstawowych warunków, zapłacenie rachunków i pełna lodówka są ważne. Jednak nawet najbogatsi cierpią i nie znają szczęścia. Oto 10 rad dla was:

 

1. Zaakceptuj swoją unikalność

Nie staraj się być kimś, kim nie jesteś i udawać, że dobrze ci z tym. Każdy z nas jest inny i ma różne możliwości i umiejętności. Dlatego nie ma się co przejmować tym, że odstajesz od reszty, może to właśnie twój atut. Kiedy to zaakceptujesz, zobaczysz, że przestaniesz się zamartwiać i być nieśmiały.

 

2. Szanuj swoje granice

Nie podoba ci się temat rozmowy znajomych, nie chcesz, by szef rzucał do ciebie dwuznaczne żarty? Powiedz o tym, taktownie i spokojnie. Szanuj siebie i swoje granice, bo nikt inny ich nie uszanuje. Asertywność i umiejętność powiedzenia, że dana sytuacja ci nie odpowiada, pomoże ci zachować wewnętrzną równowagę i poczucie szczęścia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply