To zdjęcie mogło kosztować go areszt, tortury i śmierć w męczarniach, a internauci okrzyknęli je najniebezpieczniejszym selfie na świecie!

Korea Północna to najbardziej zagadkowe i nieprzewidywalne państwo na świecie.

Gdy w 1948 roku doszło do powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, nikt nie przypuszczał, reżim rodziny Kimów przetrwa aż 7 dziesięcioleci i doprowadzi do powstania najbardziej odizolowanego państwa na globie, które nieustannie odkrywa przed światem swój spektakl, próbując zakłamać rzeczywistość.

 

Korea Północna jest państwem totalitarnym, które całkowicie podporządkowane jest woli przywódcy. Kolejni Kimowie sprawujący władzę, próbują przekonać światową opinię publiczną do tego, że kraj jest silny i bogaty, ale w rzeczywistości od wielu lat panuje tam bieda i głód, a rozwój gospodarczy i technologiczny jest minimalny.

Najwięcej współczucia budzi los obywateli kraju, ponieważ od dziecka są oni mocno indoktrynowani i wychowywaniu w duchu, że ich przywódcy to nadludzie, troszczący się z poświeceniem o dobro państwa, za co należy im się wieczna chwała i uwielbienie. W rzeczywistości to tyrani uciskający naród, którzy życie ludzkie mają za nic.

 

Choć Korea Północna powszechnie budzi strach, to wycieczki do tego kraju są dość popularne i stanowią nie lada atrakcję. Przyjrzenie się z bliska spektaklowi, jaki reżim odgrywa przed światem jest fascynujące, ale też może być niebezpieczne, jeśli turysta nie zastosuje się do zasad, jakie narzuca mu północnokoreańska rzeczywistość.

Zagrożenie dla zwiedzających Koreę Północną płynie przede wszystkim z ich niesubordynacji i łamania zasad. W 2016 roku przekonał się o tym Otto Warmbier, amerykański student, który w hotelu próbował zerwać propagandowy plakat, by zabrać go na pamiątkę. W efekcie trafił do więzienia i w wyniku tortur zmarł. Teraz równie niebezpiecznego czynu dopuścił się pewien Brytyjczyk….

Więcej o zabójczo niebezpiecznym zdjęciu angielskiego turysty, przeczytacie już na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : upsocl.com

Reply