Naukowcy potwierdzają, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni! Jego brak może doprowadzić nawet do katastrofy w związku

Różnice między kobietami i mężczyznami są widoczne na pierwszy rzut oka, nie chodzi tu o jakieś ideologie, po prostu natura dała nam różne dary :)

Okazuje się, że procesy zachodzące w mózgach kobiet i mężczyzn są tak odmienne, że to właśnie płeć piękna potrzebuje więcej snu, by funkcjonować. Profesor Jim Horne, dyrektor badań nad snem na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii wysnuł tę tezę na podstawie przeprowadzanych badań i z powodzeniem jej broni. I jak się okazuje, powodów, dlaczego kobiety powinny spać dłużej, jest więcej.

 

 

Kobiety, które śpią mało, są zagrożone depresją, a także napadami gniewu. Brak wypoczynku w szybki sposób odbija się na zachowaniu kobiety, a co za tym idzie, wpływa na jej związek i relacje z bliskimi, czy w pracy.

Kobiety są wielozadaniowe, czyli w jednym czasie wykonują wiele zadań. Myślą o różnych sprawach, zajmują się w jednej chwili opieką nad dzieckiem, gotowaniem, słuchają wiadomości. To sprawia, że przez dzień mózg kobiet pracuje cały czas na wysokich obrotach. Zatem musi dłużej odpoczywać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifebuzz.com

Reply