Odpowiedz na 2 pytania i dowiedz się, co rządzi tobą: SERCE czy ROZUM

Każdy z nas ma wewnętrzny głos, którego słucha, gdy musi podjąć jakieś decyzje. U jednych wypływa on z serca innych z rozumu.

Intuicja lub wewnętrzny głos, różnie jest to nazywane. Coś, co podpowiada nam, czasami błędnie, co będzie najlepsze dla nas i co sądzimy, o tym, co mamy zrobić. Kierujemy się nim, bo „w sobie” rozważamy każdą decyzję, czy jest dobra, czy zła. Tradycyjnie dzielimy sposób podejmowania decyzji, na te, które posłuchały serca i te, które wskazał rozum.

Podążanie za sercem kojarzy się z mniej racjonalnymi decyzjami, które podejmuje się z wielkim ryzykiem. Dyktowane są potrzebą chwili albo przeczuciem, że to najlepsze, co można zrobić w danej sytuacji. Są też decyzje dyktowane rozumem. O tych sądzimy, że są bardziej przemyślane. Dokładnie przeanalizowane zostaje wszelkie za i przeciw, rozważone problemy i trudności, a także skutki decyzji.

A czym się kierujemy w życiu? Czy trzeźwy osąd zostaje zastąpiony porywem serca? Czasami uważamy się za romantyków, którzy żyją chwilą. Często nie jest to prawda. Okazuje się, że niejeden racjonalista biegnie za porywem serca, a romantyk dokładnie wie, co robi, by osiągnąć zamierzony cel.

Mamy dla was dwa pytania, odpowiedzi udzielone na nie pokażą, co tobą rządzi serce czy rozum.

A. Czy mógłbyś żyć w wielkim mieście, gdzie żyje tysiące ludzi? 

1. Nie, wielkie miasta mnie stresują.

2. Tak, nie miałbym z tym problemów, czułbym się jak w domu.

B. Czy czujesz się smutny i samotny, jeśli nie masz stałego kontaktu z przyjaciółmi?

1. Myślę, że tak.

2. Nie, raczej nie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply