5-latek stał się super bohaterem dla bezdomnych kotów! To, co robi jest bezcenne!

Warto pisać i pokazywać takie dzieciaki, bo one pokazują, że świat nie jest taki zły i wystarczy chcieć, by czynić w nim dobro.

Dzieci często zapatrzone są na super bohaterów i chcą być takie jak oni. Mieć super moce – latać, nosić przebranie i ratować świat przed złem. Czasami potrafi to doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, kiedy dziecko wpadnie na pomysł, jak uaktywnić swoją moc. Jednak zazwyczaj naśladowanie superbohatera ogranicza się do wkładania takiego stroju jak on i bieganiu w nim po domu.

Dzieci co dzień zaskakują dorosłych, nikt tak jak one, nie potrafi walczyć o swoje marzenia, korzystając ze wszystkich chwytów. Żaden dorosły nie potrafi tak jak one pamiętać, co obiecało się mu dwa miesiące wcześniej i tak szybko zapominać obietnic o byciu grzecznym. To sprawia, że przebywanie z dziećmi to zawsze wielka przygoda i niewiadoma. Można dowiedzieć się bardzo wiele, kiedy pytanie zada się dziecku i nie ma litości – poznasz prawdę.

5-letni Shon nie tylko wkłada strój bohatera, by się bawić, ale też robi wszystko, by pomagać. Shon wziął pod soją opiekę około 45 bezdomnych kotów, które żyją w jego okolicy. Codziennie dba, by miały chociaż jeden posiłek i udomawia je, powoli i cierpliwie pozwalając się poznać i poznając je. Nie jest to jednorazowa akcja, ale praca w każdy dzień. Może bez problemu się do nich zbliżać i z nimi bawić, bo wiedzą, że ma dla nich coś dobrego do jedzenia i rękę wyciągniętą, by je głaskać, a nie przeganiać.

Kris i Kia – wujek i ciocia Shona, którzy pomagają od 10 lat bezdomnym zwierzętom, bardzo doceniają prace chłopca. Zauważają, że jest bardzo delikatny i cierpliwy, dba, by nie przestraszyć kotów, ale też, by je oswajać. Teraz mają go za jednego ze swoich i przybiegają do niego bez kłopotów. Dzięki pracy Shona koty udomawiają się i z czasem udaje się znaleźć im kochający dom. To po prostu wspaniałe!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifebuzz.com

Reply