Zapytano internautów, kto ich zdaniem jest „najtwardszą babką na świecie”, odpowiedzi jakie się posypały pokazują, że w kobietach tkwi wielka i prawdziwa siła

Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość k*y. I tego się trzymam. – Anna Dymna.

Codziennie kobiety na całym świecie pokazują, że jest to prawda, którą doskonale rozumieją i się jej trzymają. To one musiały sobie radzić w czasach wojny, to one  w czasach biedy robiły wszystko, by mieć z czego ugotować dzieciom jedzenie i w co je ubrać. Na całym świecie kobiety codziennie balansują między wrażliwością a byciem twardym i groźnym.

Prawa kobiet i mężczyzn na świecie równają się. W jednych krajach jest to już normą w innych dopiero daleką drogą. Kobiety zawsze sobie radziły, jak potrafiły najlepiej. Wiedziały, że muszą zadbać o dom, dzieci, a także z czasem o dobrą pracę, godne zarobki. Z jednej strony kobiety są wrażliwe, subtelne i kruche, ale z drugiej potrafią starć się twarde jak diament.

Zwłaszcza, gdy chodzi o ich dzieci, o warunki, jakie mają. Co daje im świat. Kobiety potrafią z humorem, dystansem i bojowością walczyć o lepsze jutro dla siebie, dla innych kobiet, dla swoich dzieci. W Internecie ktoś rzucił pytanie: „Jaką kobietę uważacie za najtwardszą babkę na świecie?”, ilość komentarzy, jaka się posypała pokazuje, że jest ich bardzo wiele!

Brohibition Now: Siostra babci uciekła z obozu koncentracyjnego, kiedy została postrzelona i wrzucona do wykopu pełnego ciał, przeżyła resztę  drugiej wojny światowej, chowając się w pudle w jakiejś piwnicy. 

Nick Thompson: Moja mama. Otworzyła centrum pomocy dla bitych i krzywdzonych kobiet. Potrafiła stanąć twarzą w twarz z facetami, którzy bili kobiety i powiedzieć im co o nich myśli. Miała 150 cm, ważyła 45 kilo i była krucha. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply