Lukrowe bajki Disneya zostały oparte na naprawdę strasznych historiach. Już nigdy nie spojrzysz na nie tak samo!

Kto nie zna bajek Disneya? Nie ma chyba zakątka na świecie, gdzie dzieci nie znałyby imion księżniczek.

Walt Disney wraz z całym sztabem swoich scenarzystów i twórców bajek pełnymi garściami czerpał z historii i baśni klasyków. Ci zaś nie raz sięgali do bajek ludowych i opowiadań, które są nie tylko bardzo stare, ale pełniły zupełnie inną funkcję niż współczesne opowieści. Miały za zadanie umoralniać,  a co najważniejsze nie powstawały dla dzieci. Dlatego są pełne brutalności i tego, co nie kojarzy się z księżniczkami i wzruszającymi happy endami.

mine

1. Kopciuszek

Wersja Disneya: Kopciuszek żyje z macochą i przybranymi siostrami. One mają wszystko, ona nie ma nic, prócz gołębi, z którymi przebiera mak i piasek. Jest dobra i miła, więc wróżka chrzestna wyprawia ją na bal do księcia. Tam gubi pantofelek, zakochany książę szuka jej i wreszcie ją odnajduje. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Prawdziwa wersja: W wersji Charlesa Perraulta, gdy książę przyjeżdża do domu Kopciuszka, jedna z sióstr obcina sobie palce, by but pasował. Druga zaś obcina pięty. Nic to nie pomaga. Gdy Kopciuszek zostaje królową, podczas ślubu z księciem, gołębie wydziobują oczy siostrom Kopciuszka.

sub-buzz-16568-1479151908-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : buzzfeed.com

Reply