Te dziewczyny mają sprężyny w nogach i genialne poczucie rytmu, a skakanka szwedzka to ich żywioł

Skakanka kojarzy się wszystkim z dziecięcymi zabawami i jest to słuszne skojarzenie. Jednak mało kto wie, że skakanka szwedzka jest także dyscypliną sportową, a podczas zawodów dziesiątki drużyn zaciekle rywalizuje o to, która perfekcyjniej przeskoczy nad kręcącym się sznurkiem.

Konkurencje z udziałem skakanek zalicza się do gimnastyki artystycznej, ponieważ wymagają dużej elastyczności, kondycji i świadomości ciała. Choć na pozór zawody takie wyjadają się mało ciekawe, to wystarczy obejrzeć relację z nich, by szybko się przekonać, że ćwiczenia ze skakanką szwedzką to prawdziwa sztuka.


swedish-jump-rope-p


Używanie skakanki to świetny sposób na schudnięcie, ponieważ takie skakanie kształtuje całą sylwetkę. Amatorzy są szczęśliwi jeśli po prostu przeskoczą przemykający pod ich stopami sznurek, ale dla profesjonalnych zawodniczek to mało. Ich przejścia przez skakankę muszą być efektowne i perfekcyjne, co wymaga wielu godzin ciężkich treningów.

Skakanka to dobra aktywność nie tylko dla dzieci

swedish-jump-rope-1


Za przykład genialnego wykorzystania skakanki powinny służyć młode szwedki, które podczas ostatnich zawodów pokazały piękno tego sportu i duże umiejętności. W ich wstępie nie brakowało fantazji i lekkości oraz akrobatycznych figur. Chwilami człowiek jest w nie tak zapatrzony, że przestaje widzieć sznurek, na który dziewczyny zdają się kompletnie nie zwracać uwagi. Koniecznie zobaczcie filmik i na nowo zakochajcie się w skakance.

Te Szwedki po prostu mają talent

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply