Naukowcy z Brazylii pomyślnie sklonowali i powołali do życia prehistoryczną sowę. Zobaczcie wyniki ich eksperymentu!

Naukowcy ciągle igrają i bawią się z matką naturą! W czasie badań archeologicznych często odkrywają szczątki przeróżnych zwierząt… Niektóre z tych stworzeń, mimo uroczego wyglądu, w przeszłości mogły stanowić zagrożenie dla środowiska i istot podobnych człowiekowi.

Tak mogło być również w przypadku prehistorycznej sowy, której szczątki zostały odkryte w Brazylii. Naukowcy postanowili przywrócić ją do żywych…

logo

Ogromny ptak, znany pod nazwą Ornimegalonyx, mierzył około 1,1 m wysokości. Jego szczątki znaleziono w jaskini w pobliżu Serra do Mar w 2007 roku.

Od tamtej pory naukowcy zdołali wyodrębnić próbki DNA i rozpoczęli eksperymentowanie z klonowaniem.Sowa na zdjęciach została sklonowana i powołana do życia w 2014 roku.

1Ponoć brutalnie zaatakowała naukowca, który ją stworzył. Atak przydarzył się, kiedy mężczyzna, Brian Christoper, otworzył klatkę, aby sprawdzić, jak się czuje jego podopieczny. Ptak zaatakował mężczyznę, celując w twarz i szyję, a w rezultacie ciężko uszkadzając mu oczy! Mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, ale ponoć nie ma szans na odzyskanie wzroku…

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply