Potarła twarz skórką z banana. Gdy zobaczysz, co się stało z cerą tej dziewczyny, już nigdy jej nie wyrzucisz!

Banany to jedne z najchętniej kupowanych owoców na całym świecie. Są tanie, słodkie i zawierają mnóstwo cennych wartości odżywczych.

Na sklepowych półkach są dostępne cały rok, a ich największymi eksporterami są Kostaryka, Ekwador Gwatemala, Kolumbia i Filipiny. Jak każdy owoc również i banan opakowany jest w skórkę. Niestety, większość osób wyrzuca ją do kosza, traktując jak odpadek. Szkoda, że nie zdają sobie sprawy, jak szerokie ma zastosowanie!

Można wykorzystać ją na wiele sposobów. Nie chodzi tu o podrzucenie jej komuś pod nogi, aby się poślizgnął. Bananowa skórka ma o wiele ciekawsze i skuteczniejsze zastosowania niż możliwość wyrządzenia komuś krzywdy. O najważniejszych z nich dowiesz się z tego artykułu.

1. Oczyszcza wodę

Skórka z banana pochłania różne toksyny a także miedź i ołów, które szkodzą organizmowi. Wystarczy ją dokładnie umyć i wrzucić na kilka minut do naczynia z wodą.

Więcej ciekawych zastosowań znajdziesz na kolejnych stronach. Zapraszamy! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : astucesdegrandmere.net, pinterest.com, vagabomb.com

Reply