Chcesz wreszcie skutecznie schudnąć? Unikaj tych błędów!

Na zmianę odchudzasz się, chudniesz po długich miesiącach walki z dodatkowymi kilogramami, a potem…walczysz z efektem jojo? Na pewno masz już dosyć tej sytuacji… ale nie martw się!

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym stracisz zbędne kilogramy raz na zawsze.

odchudzanie1. Nie zmieniaj zbyt wielu rzeczy w swoim życiu równocześnie.

Do tej pory jadłeś same fast foody lub inne śmieciowe jedzenie? Jasne, że najlepiej zrobisz, jeżeli zrezygnujesz z nich na rzecz zdrowego jedzenia, ale musisz dać swojemu organizmowi czas, aby przyzwyczaił się do zmian. Zdrowe nawyki wprowadzaj stopniowo, na początek ograniczając niezdrowe przekąski lub zastępując je czymś wartościowym. Nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś? Treningi zacznij od lekkiej gimnastyki i powoli zwiększaj intensywność treningu. Jest o wiele większa szansa, że takie postępowanie przyniesie trwały efekt.

odchudzanie5


2. Nie stosuj sztywnego planu diety!

Jeżeli zaczynasz się odchudzać, nie katuj się rygorystycznymi dietami, zwłaszcza takimi, na których ciągle jesteś głodny. Zacznij od unikani podjadania między głównymi 5 posiłkami, nie jedz w nocy i unikaj rzeczy, po których łapiesz wilczy głód. Dbaj też o to, aby posiłki, które jadasz, były jak najbardziej wartościowe. Jeżeli od czasu do czasu najdzie Cię nieodparta ochota na coś słodkiego, możesz skusić się na kawałek czekolady czy pyszne ciastko, ale dbaj o to, aby takie sytuacje nie zdarzały się częściej. Lepiej od czasu do czasu pozwolić sobie na odstępstwo od zdrowej diety, niż w ogóle z niej zrezygnować, bo nie pozwala na żadne przyjemności.

odchudzanie8


3. Nie waż się codziennie.

Kiedy zaczynasz dietę, marzysz o szybkich postępach, jeżeli chodzi o spadek wagi. Niestety, ważąc się codziennie (a nawet kilka razy dziennie, jak to robią niektórzy), nie zobaczysz satysfakcjonujących efektów. Lepiej ważyć się raz w tygodniu – wtedy uzyskasz wymierną odpowiedź na temat tego, czy Twoje odchudzanie idzie w dobrym kierunku

odchudzanie2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply