25 wstrząsających zdjęć, które pokazują, że światu grozi poważne niebezpieczeństwo. Zacznijmy wreszcie zwracać uwagę na to, co się dzieje wokół nas!

Ekologia i ochrona środowiska to w ostatnich latach bardzo popularne pojęcia, które zna niemal każdy, lecz tylko nieliczni zdają sobie sprawę, jak dbanie o przyrodę powinno wyglądać w praktyce. Stan środowiska naturalnego bardzo się pogorszył, a co najgorsze, proces ten ciągle postępuje. Powinniśmy mieć zarówno większą świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą postępująca globalizacja, jak i wiedzę, jak dbać o naszą piękną zieloną planetę.

Za największą ilość zanieczyszczeń odpowiada oczywiście przemysł paliwowo-energetyczny, generujący ogromną liczbę szkodliwych związków i popiołów lotnych, lecz należy pamiętać, że ochrona środowiska to również działania nas wszystkich. To moje i twoje wybory, twoja łazienka, kuchnia, garaż, ogród, garderoba… Ekologia zaczyna się najbliżej człowieka, w naszych domach, mieszkaniach, szkołach. Zacznijmy więc najpierw od siebie i pamiętajmy, że niszcząc środowisko naturalne, niszczymy również siebie i otoczenie, w którym żyjemy.


1. Płonące lasy deszczowe.

linkbeef.com

3


2. Mężczyzna, który nie może wytrzymać smrodu pochodzącego z rzeki.

linkbeef.com

6


3. Słoń zabity przez kłusowników.

elitereaders.com

2


4. Pozostałości po ściętych drzewach (budowa tamy w Oregonie).

linkbeef.com

10

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : linkbeef.com

Reply