Ten słoń przeżył postrzał w głowę. Będziesz zdumiony, gdy się dowiesz, co zrobił, żeby się uratować!

Kłusownictwo to poważny problem, z którym zmaga się sporo afrykańskich krajów. Polowanie na słonie czy nosorożce jest tam częste, a sprawcy tych okrutnych zbrodni rzadko kiedy zostają ukarani.

Kość słoniowa oraz rogi nosorożców to bardzo cenne towary, na które jest ciągły popyt. Jak dobrze wiadomo, dla pieniędzy ludzie zrobią wszystko i w celu wzbogacenia się bez wahania będą zabijać zwierzęta, nawet te zagrożone wyginięciem.

Siekacze słoni to cenny i poszukiwany surowiec jubilerski. Wykonuje się z niego przeróżne przedmioty artystyczne, rzeźby i biżuterię. Z kolei rogi nosorożca sprzedaje się, jako lek. Niektórzy wierzą, że leczą raka oraz inne ciężkie choroby i spożywa się je w sproszkowanej postaci.

Początkiem czerwca w Parku Narodowym Mana Pools uratowano 25-letniego słonia. Został postrzelony przez kłusowników z Zimbabwe, jednak mimo ogromnej rany przeżył. Z dziurą w głowie wszedł na teren parku i zaczął szukać pomocy. Czy ją znalazł? Przejdź na kolejną stronę i znajdź odpowiedź na to pytanie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply