Dzięki temu małemu urządzeniu nauka języków może stać się w przyszłości zbędna. Czy zapowiada się rewolucja w komunikacji?

Mówienie różnymi językami stanowi poważną barierę w budowaniu relacji między ludźmi, dlatego w dzisiejszych czasach, gdy świat stał się globalną wioską, tak duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych, szczególnie języka angielskiego.

Dzieci rozpoczynają naukę języka obcego już w przedszkolu, by w przyszłości stać się osobami dwujęzycznymi. Niestety nie wszyscy ludzie mają zdolności językowe i nawet po wielu latach kształcenia w szkole i na kursach mówią słabo, co niejednokrotnie komplikuje im życie prywatne i zawodowe. Rozwiązaniem dla wszystkich marnych poliglotów jest wynalazek Andrew Ochoa, założyciela firmy Indiegogo, który zaprojektował słuchawkę tłumaczącą konwersację w czasie rzeczywistym.


personal-translator-p


Andrew pewnego dnia spotkał uroczą Francuzkę, lecz kobieta niestety nie mówiła po angielsku, zaś on kompletnie nie znał francuskiego. Ta bariera językowa uniemożliwiła im bliższe poznanie się, choć młodzi wpadli sobie w oko. Andrew postanowił więc zaprojektować urządzenie, które umożliwiłoby im swobodną konwersację, a efekt jego pracy okazał się bardzo zadowalający.

Andrew to kreatywny człowiek, który wie, że potrzeba jest matką wynalazków

personal-translator-1


Mężczyzna stworzył zestaw słuchawkowy, który rejestruje rozmowę i tłumaczy ją w czasie rzeczywistym. Dzięki temu małemu urządzeniu w uchu każdy może swobodnie prowadzić rozmowę w swoim ojczystym języku, bo pozostali rozmówcy od razu usłyszą przetłumaczony tekst prosto w swoim uchu, co nie zakłóca płynności wymiany zdań.

Urządzenie choć jest niewielkie, to ma duży potencjał

Na jakie języki zestaw słuchawkowy potrafi przetłumaczyć rozmowę? Tego dowiecie się z kolejnej strony artykułu. 

personal-translator-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : incrivel.club

Reply