Co roku życie traci 133 noworodków i to niestety przez jedną decyzję, którą podejmują ich rodzice

Rodzice starają się, by ich dziecko było bezpieczne i zadbane, ale czasami popełniają błędy, które mają koszmarne skutki.

Ile ludzi tyle rad dla młodych rodziców, którzy do końca nie wiedzą, jak radzić siebie z dziećmi. Co należy zrobić, na co zwrócić uwagę, a co można odpuścić. Przez lata modele rodzicielstwa się zmieniały, kiedyś najpopularniejszy był tzw. „zimny chów”, bez przemocy, ale i bez ciepła i serdeczności, który teraz jest krytykowany.

Zmieniają się modele wychowywania, ale bardzo wiele problemów związanych z rodzicielstwem wcale się nie zmieniło się na przestrzeni lat. Rodzice dysponują teraz większą ilością pomocnych gadżetów, mogą sięgnąć po pampersy i jednorazowe chustki. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu rodziny mieszkały wspólnie w dużych domach. Normalne było, że ma się pod ręką mamę i babcie, które doradzą, pomogą swoim doświadczeniem.

Są dwie teorie dotyczące zdrowego snu u dziecka. Jedna szkoła mówi, że dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, mieć odpowiednie posłanie, temperaturę w pokoju i spokój. Są też osoby, które uważają, że dziecko powinno spać z rodzicami, czuje się wtedy bezpieczniej i lepiej się rozwija. Niestety ta druga opcja niesie ze sobą wielkie ryzyko śmierci dziecka. Okazuje się bowiem, że zaspani rodzice mogą być większym zagrożeniem dla maluszka, niż noc w swoim pokoju.

Niestety specjaliści alarmują, że wzrasta problem spożywania alkoholu i innych używek przez młodych rodziców. A to ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza noworodków, które są zdane w pełni na rodziców. Dziecko przygniecione ciężarem mamy czy taty lub ułożone niewłaściwie może się udusić i rodzic nie zauważy tego, a noworodek nie jest w stanie wydostać się nawet spod pościeli, nie mówiąc już o ciężarze rodzica. Niewyspani i zmęczeni rodzice nie zauważą, gdy ich dziecko przestanie oddychać.

Specjaliści polecają koszyk mojżeszowy lub dostawkę do łóżka, zwłaszcza dla dziecka poniżej 6 miesiąca życia dziecka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : www.mirror.co.uk

Reply