Przez bezmyślność pracowników jednego dnia w ZOO padło 21 zwierząt!

Odpowiedzialne podejście do obowiązków jest bardzo ważne, w przypadku każdego wykonywanego zawodu. Błędy i lekceważące podejście może mieć fatalne skutki. Dobrze, jeśli da się je naprawić bez większej szkody. Jednak są zawody, w których pomyłka i czy zaniedbanie może przynieść tragiczne skutki. Tak właśnie stało się  w przypadku ZOO w Michigan.

Przez zaniedbania pracowników jednego dnia udusiło się 18 płaszczek i 3 rekiny! Dlaczego? Bo pracownicy nie sprawdzili maszyn napowietrzających wodę.

zoo


Urzędnicy nazwali to „wstrząsającym” incydentem. Jednak nikt nie chce barć za to odpowiedzialności, przecież wypadki się zdarzają. Jednak widać tu ewidentne zaniedbanie ze strony pracowników. W otwartym basenie, gdzie rodziny z dziećmi mogły pogłaskać zwierzęta, było ich za dużo. Co więcej, po czasie stwierdzono, że pozwalanie wszystkim na głaskanie zwierząt było ogromnym błędem. Setki zwiedzających dziennie przynosiło wiele wirusów i bakterii, które szkodziły zwierzętom. Jednak ZOO zarabiała na tej atrakcji i dopóki zwierzęta nie udusiły się, nikt nie interweniował.

zoo2


Władze ZOO zapowiadają, że basen dla płaszczek i rekinów zostanie przebudowany. Szkoda, że musiało dojść do tragedii, by ktoś o tym pomyślał.

zoo3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply