Jeśli jesteście fanami klimatu fantasy, to na waszej choince muszą znaleźć się te bombki. Niech świąteczne drzewka opanują smoki!

Piękna choinka nie jedno ma imię, bo wszystko zależy od gustu jej właściciela.

Choinka, czyli przystrojone drzewko jodły lub świerku, to jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia i część tradycji. Jedni wolą żywe drzewka pachnące lasem, zaś inni preferują sztuczne wersje, które nie gubią igieł i przydają się na lata. Niezależnie od tego, czy choinka będzie ona prawdziwa czy plastikowa, to musi się pojawić w większości domów w Europie i Ameryce.

Tradycja przystrajania iglastego drzewka narodziła się w XVI wieku w Alzacji, gdzie na gałązkach zawieszano jabłka i papierowe ozdóbki. Początkowo zwyczaj ten upodobali sobie protestanci, ale w XIX wieku choinki były obecne już niemal w całej katolickiej Europie.

Każdy pragnie, by jego choinka była najpiękniejsza, najbardziej okazała i zachwycająca. Wygląd drzewka zależy od wyboru ozdób, a tych w tradycji jest co niemiara i mają one ściśle określoną symbolikę. Obecnie do najbardziej popularnych należą bombki, zwane też bańkami. Właśnie te ozdoby upodobała sobie Aelia Petro, ale wykonuje je w zupełnie innej odsłonie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, artbyaelia.com, wikipedia.org

Reply