Chcesz mieć śnieżnobiały uśmiech? Nałóż na zęby pastę z aktywnym węglem. Oto najnowszy trend wśród blogerek

Aktywny węgiel drzewny jest już wszędzie.

Można go znaleźć w kremach, maseczkach do twarzy, szamponach do włosów, czy peelingach do ciała. Działa zbawiennie na naszą skórę: zwęża rozszerzone pory, wygładza i matowi cerę, znakomicie radzi sobie również z zaskórnikami, czy wągrami. Sprawdza się też w pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych z tendencją do szybkiego przetłuszczania.

Ostatnio jednak blogerki i wszelkiej maści influencerki zaczęły stosować węgiel w pielęgnacji zębów i higienie jamy ustnej. Jak przekonują składnik ten działa jak magnez. Przyciąga substancje, które zabarwiły nasz zęby, jak czerwone wino, herbata, czy kawa i pozwala nam pozbyć się przebarwień w szybki i bezpieczny sposób, bez stosowania chemii.

Pasty do zębów z aktywnym węglem – najnowszy trend wśród blogerek

Zanim jednak wpadniecie na pomysł, by metodę blogerek przetestować na sobie, poczytajcie, co na ten temat mają do powiedzenia dentyści. Ci natomiast są już ostrożniejsi w ocenie działania specyfików na bazie węgla. Ich zdaniem pasty do zębów mogą nam uczynić więcej szkód niż pożytku.

O ich wątpliwościach przeczytasz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : trustdentalcare.com, huffingtonpost.com

Reply