Pijesz soki z kartonu? Powinieneś o tym pamiętać

Na kartonach, w których znajdują się soki, zwykle szybko tworzy się pleśń jeśli są one dostatecznie długo otwarte, trzeba więc na to uważać. Ponadto szkodliwa może być nie tylko pleśń. Ponieważ pudełko ma charakterystyczny otwór, powietrze może się do niego dostawać, powodując fermentację cukru i sprawiając, że sok przemienia się w alkohol.

Chociaż nie jest to uważane za niebezpieczne, może jednak powodować rozstrój żołądka, należy więc unikać takich sytuacji i nie pić soku, na opakowaniu którego pojawiła się pleśń albo był on otwarty zbyt długo.

1


Ponadto słodzone soki mogą powodować otyłość, a nadmiar soku pasteryzowanego może wywoływać biegunki, próchnicę zębów i wzdęcia.

3
Według badań przeprowadzonych przez American Academy of Pediatrics, nie zaleca się podawania soków dzieciom młodszym niż 6 lat, chyba że są one robione samodzielnie, a ponadto nie powinny to być wielkie ilości. Choć bowiem soki uznawane są za zdrowsze od napojów gazowanych, to i tak powinny być podawane dzieciom z rozwagą.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply