Twórcy kreskówki South Park przewidzieli szał na grę Pokémon Go już w 1999 roku! Przypomnijcie sobie proroczy odcinek

South Park to najbardziej znana kreskówka dla dorosłych na świecie, która od lat ironicznie komentuje rzeczywistość. Jak się okazuje, jej twórcy bardzo trafnie przewidzieli, że szał na kolorowe stworki zwane Pokemonami, opanuje kiedyś umysły młodych ludzi. 

Trey Parker i Matt Stone, twórcy kultowej kreskówki o czterech kumplach i ich przygodach, zostali niedawno spytani, czy zamierzają odnieść się w bajce do szalejącej mody na grę Pokémon Go. Panowie przypomnieli, że już poświęcili zjawisku Pokémonów jeden z odcinków serialu, a konkretnie 11 odcinek trzeciego sezonu, który został wyemitowany w 1999 roku, czyli na długo przez opanowaniem świata przez Smartphony i gry w formie aplikacji.


pokemon-1


Epizod kreskówki odnoszący się do japońskich stworków nosił tytuł „Chinpokomon”, („Chinko” to japońska nazwa męskiego narządu płciowego), a jego fabuła opierała się na fascynacji głównych bohaterów zbieraniem Pokémonów. Modzie na nową zabawę oparł się tylko Kyle. Zabawki, których tak bardzo pragnęli chłopcy nie były jednak tylko figurkami wirtualnych  postaci, lecz ich obecność w domach amerykańskich dzieci miała ściśle określony cel.

South Park nieustannie odnosi się do rzeczy, które mają miejsce w rzeczywistym świecie

pokemon-2


Chinpokomony tak naprawdę były narzędziem japońskiej propagandy i miały zindoktrynować umysły młodych Amerykanów, co z kolei miało prowadzić do łatwiejszego przeprowadzenia udanego ataku na Stany Zjednoczone. Była to otwarta krytyka wirtualnego świata i szybko rozprzestrzeniających się mód na zabawki i gry, które wypaczają świadomość dzieci i odciągają je od normalnego życia, tworząc poczucie, że wirtualny świat może być rzeczywisty.

Reakcja Erica Cartmana na reklamę Pokémonów

Ciąg dalszy artykułu na kolejnej stronie. 

pokemon-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : uproxx.com

Reply