Co dzieje się, gdy czarnoskóry mężczyzna wychodzi na ulicę z karabinem? Przekonajcie się sami!

Dyskryminacja rasowa jest wciąż poważnym problemem, nawet w wysoce rozwiniętych społeczeństwach. Niezwykle często to właśnie kolor skóry decyduje o przysługujących nam prawach.  

Problem ten znakomicie pokazuje ten ciekawy eksperyment. Sprawdź, jak amerykańska policja reaguje na ten sam czyn w wykonaniu osób różnej rasy.

aPrawo stanu Ohio dopuszcza posiadanie i publiczne noszenie broni – także automatycznej. Fakt ten postanowiono wykorzystać w drobnym eksperymencie. Jego założenia były dość proste. Dwaj mężczyźni o różnym kolorze skóry wybrali się na spacer po ulicy z karabinem AR-15 na plecach. Takie zachowanie z punktu widzenia prawa było jak najbardziej legalne. Okazuje się jednak, że broń w rękach osoby czarnoskórej stwarza odrobinę większy problem.

Poniższy filmik doskonale pokazuje, jak kolor naszej skóry może wpływać na nasze prawa. Na uwagę zasługuje tu również zachowanie policjantów wobec kamerzystki, która towarzyszyła uzbrojonym mężczyzną. Przekonajcie się sami, jak w niektórych miejscach wygląda równość wobec prawa.

 

Jeśli zainteresował Cię ten film, podziel się nim ze swoimi znajomymi na Facebooku. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply