Windy to tylko urządzenia mechaniczne i w każdej chwili mogą się popsuć, dlatego radzimy co robić, gdy znajdziemy się w spadającej kabinie dźwigowej

Wszystko co wisi, może kiedyś spaść.

Windy są bardzo powszechnymi urządzeniami, bez których współczesne budownictwo wyglądałoby zupełnie inaczej (nikt przecież nie budowałaby drapaczy chmur, gdyby na kolejne pietra prowadziły jedynie schody). Pierwsza winda osobowa została zainstalowania w nowojorskim budynku w 1857 roku i napędzał ją silnik parowy.

Dzisiejsze windy są pełne innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają im wytrzymałość, szybkość, efektywność pracy i bezpieczeństwo. Choć inżynierowie dokładają wszelkich starań, by konstruowane windy były bezawaryjne, to zawsze może dojść do niespodziewanego splotu zdarzeń, który uszkodzi dźwig.

Wiele osób boi się jeździć windami, ponieważ nie może znieść zamknięcia w ciasnej kabinie lub boi się, że lina wciągająca zerwie się i wszystko z hukiem runie w dół szybu. Taki czarny  scenariusz zdarza się niezwykle rzadko, ale lepiej wiedzieć, co wtedy robić.

Więcej o windach i zalecanym podczas ich awarii zachowaniu, przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : incrivel.club, wikipedia.org

Reply