Śpisz na prawej stronie ciała? Popełniasz ogromny błąd! Zobacz dlaczego!

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, ponieważ zapewnia regenerację ciała i umysłu. Oszacowano, że aby być w dobrej formie, należy spać od 6 do 8 godzin dziennie (nie dotyczy to oczywiście małych dzieci). Łatwo można zatem przeliczyć, że przesypiamy ok. 1/3 naszego życia. To dość sporo, ale inaczej się nie da. Człowiek musi się jakoś zregenerować, aby po morderczym dniu znów stanąć na nogi.

Pewnie teraz zastanawiasz się jak poprawnie spać? Na brzuchu? Na plecach czy może na którymś boków? Lekarze twierdzą, że najkorzystniej jest spać na lewym boku. Zobacz dlaczego!

11. Poprawa krążenia limfy

Leżenie na lewym boku wpływa korzystnie na układ limfatyczny. Wspomaga jego pracę i pomaga transportować składniki odżywcze przez korpus. Oczyszcza również organizm i ułatwia usuwanie odpadków, które są filtrowane przez węzły chłonne.

22. Poprawa pracy żołądka i trzustki

Te dwa organy znajdują się po lewej stronie ciała. Jeśli do snu ułożysz się na prawej stronie, utrudnisz ich prawidłowe funkcjonowanie, ponieważ muszą pracować wbrew grawitacji. Żołądek uciska wtedy trzustkę i spowalnia jej pracę.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.heftig.co

Reply