Gdy poznasz skutki spania w makijażu, szybko zmienisz ten szkodliwy nawyk! Nr 6 z pewnością cie do tego przekona!

Spanie w makijażu zdarza się każdej z nas. Po długiej imprezie czy z lenistwa po prostu kładziemy się spać, a makijażem zajmujemy się, gdy wstajemy. Nie jest to powodem do chwalenia się. Zwłaszcza jeśli twój makijaż jest pełen tzn. dajesz bazę, podkład, puder sypki, malujesz usta i oczy kredkami i innymi produktami.

Pomijając ślady, jakie pozostają na pościeli, które nie raz nie chcą się sprać. Jest wiele przeciwwskazań, by spać w makijażu. Pamiętaj, robisz sobie to sama, własnej skórze, zatem może warto zmienić przyzwyczajenia i zadbać o swoją skórę.


male1. Podrażnienie i infekcje

Narażone są na nie zwłaszcza oczy, które są delikatne. A podczas snu dostają się do nich drobiny niezmytego makijażu. Kredki, cienie czy tusz to chemia, która będzie podrażniać oczy, a z czasem może się to przerodzić w zapalenie spojówki czy inne poważne zakażenia oczu.

1


2. Zmarszczki

Delikatna skóra wokół oczu czy ust pozbawiona ochrony na noc będzie się marszczyć znaczne szybciej. To właśnie w nocy odpoczywa i regeneruje się twoje ciało. Skóra przykryta makijażem nie może oddychać. Kolagen ze skóry się rozpada, a twarz wiotczeje.

2


3. Pryszcze i zaskórniki

Nieumyta i zanieczyszczona skóra nie odprowadza sebum, pory zatykają się i powstają brzydkie zaskórniki i pryszcze, na które nakładasz jeszcze więcej makijażu. Zatem lepiej oczyszczać twarz, myć ją i dbać, by była naturalnie piękna.

Na kolejnej stronie poznasz inne kłopoty związane z niezmywaniem makijażu!

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : bustle.com

Reply