Takiego nagrania burzy nie wykonał jeszcze nikt na świecie! Ten film to dowód, że piękna potęgi przyrody nic nie jest w stanie przyćmić

Człowiek jest widzem spektaklu, jaki nieustannie odgrywa przed nim świat przyrody.

Nic tak na świecie nie zachwyca jak potęga natury. Siła żywiołów sprawia, że człowiek staje się kruchy i bezbronny wobec niszczycielskich mocy wiatru, wody, ognia czy ziemi. Nic więc dziwnego, że na świecie tysiące ludzi codziennie ryzykuje życie, by uwiecznić piękno najbardziej spektakularnych zjawisk przyrodniczych.

Większość ludzi boi się burz, więc ich unika, ale nie Marko Korošec. Mężczyzna już od dziecka fascynował się wyładowaniami atmosferycznymi, tornadami i różnymi anomaliami pogodowymi, dlatego teraz jego pasją jest śledzenie spektakularnych burz.

Oprócz przyrody Marko pociąga też fotografia, dlatego postanowił połączyć swoje zainteresowania i zająć się nie tylko tropieniem burz, ale także ich uwiecznianiem. W realizowaniu nietypowego hobby towarzyszy mu przyjaciel Jonathan Wennström, który miał niewiarygodne szczęście i nakręcił burzę, której spektakularność od razu zachwyciła internautów.

Zarejestrowana przez mężczyznę burza w Południowej Dakocie to burza superkomórkowa, odznaczająca się wirującym prądem powietrza, który nazywa się mezocyklonem. To najgroźniejszy rodzaj burzowych chmur, ponieważ towarzyszą im bardzo intensywne opady deszczu, masywny grad i porywisty wiatr. Niekiedy z takich burz powstają tornada, a ich średnica może mieć około 30 kilometrów.

Nagrana przez Jonathana burza wygląda niczym zaczarowania, ale też przeraża swym rozmiarem i siłą. Mężczyzna miał wielkie szczęście uwiecznienia tak spektakularnej burzy.

https://youtu.be/K4LQXxT71lg

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, youtube.com

Reply