13 osób, które spełniły swoje życiowe marzenia. Oto jak wygląda czyste szczęście!

Mamy ciekawe, ale smutne czasy.

Ich tempo zmusza nas często do życia z dnia na dzień. Zdarza nam się bezrefleksyjnie przyjmować zalewające nas zewsząd wiadomości. Im są straszniejsze, tym szybciej rozchodzą się po świecie. Ludzkie dramaty przyciągają uwagę, bo poruszają w nas te najczulsze struny. Sprawiają, że smucimy się z ich bohaterami, żałujemy ich, albo wraz z nimi narzekamy na nieludzki i brutalny świat. 

Gdy już się zatrzymujemy i nad czymś zastanawiamy, zwykle jest to jakaś smutna nowina. Współczucie, które się w nas rodzi, jest czymś pięknym i dobrym. Często za nim idzie jednak bezsilność, bo nie potrafimy, nie umiemy zmienić całego świata, sprawić, by każdemu człowiekowi żyło się na nim dobrze. By nie cierpiało żadne żywe stworzenie. Złe wiadomości otwierają nam oczy na pewne ważne sprawy, ale w nadmiarze potrafią sprawić, że stajemy się smutni i przybici. 

Czasami warto więc skupić się na tym, co w ludziach piękne. Nacieszyć się ich sukcesami, zasugerować się nimi i pójść w ich ślady. Nie wszystkim w końcu ciągle się nie udaje i nie każda historia pisana przez życie musi być dramatem. Happy endy nie są wcale przereklamowane, a dobre informacje (nie te podszyte motywacyjnymi tekstami, ale zwykłe, codzienne) warto doceniać i przesyłać dalej w świat.

Mądre, choć zapomniane już trochę przysłowie głosi: „z jakim przystajesz, takim się stajesz”, dlatego w życiu powinniśmy starać się otaczać optymistami i sami dawać innym odrobinę radości. Poniższa galeria zawiera zdjęcia ludzi szczęśliwych, którym udało się spełnić swoje życiowe marzenia. Były one różne od posiadania dziecka, czy domu, po zwykłe farbowanie włosów. Wszystkie te historie mają jednak wspólny pierwiastek: wywołują uśmiech na twarzy, na który zasługuje każdy z nas.

„Po latach zmagań z bólem w wyniku endometriozy i reumatoidalnego zapalenia stawów, dziś rano przeszłam 4 km Wielkiego Muru”.

Więcej pozytywnych historii znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply