To nie jest zwykły koszyk wypełniony pluszowymi zwierzakami, przyglądnijcie mu się uważniej…

Ludzie hodują zwierzęta w różnym celu, często robiąc to tylko dla przyjemności obcowania z przedstawicielem danego gatunku. Posiadanie pupila dostarcza wiele radości, gdyż zwierzęta niejednokrotnie stwarzają zabawne sytuacje, szczególnie jeśli należą do tych bardziej egzotycznych. 

Hodowanie surykatki do spore wyzwanie, ponieważ wymaga stworzenia specjalnych warunków do życia dla tego afrykańskiego ssaka. Futrzak potrzebuje dużo przestrzeni, odpowiedniej temperatury otoczenia, zbilansowanego pokarmu i towarzystwa, ponieważ jest to zwierzę stadne. Posiadanie surykatki to też duża przyjemność, gdyż jest to urocze i wdzięczne zwierzątko.


Najbardziej znaną surykatką na świecie jest Timon z bajki „Król Lew”

meerkat-438986_960_720


Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, że na chwilę spokoju mogą liczyć tylko wtedy, gdy zwierzak śpi. Sen to również dobra okazja do poobserwowania swojego podopiecznego, chyba że nie można go znaleźć. Taki problem mają właściciele pewnej surykatki, która jest mistrzem kamuflażu. Kiedy udaje się na drzemkę, to tylko wśród swoich przyjaciół: pluszowych maskotek. Gdyby nie fakt, że zwierzę od czasu czasu się poruszy, to postronne oko nie zdołałoby go wypatrzeć w koszu pełnym zabawek. Zobaczcie więc, jak wygląda jego urocza drzemka.

Czyż nie jest to słodki widok?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply