Marzysz o białych zębach? Te 4 dostępne w każdej kuchni produkty, pomogą osiągnąć ci to pragnienie

Piękne i białe zęby rodem z Hollywood to marzenie większości ludzi, a efekt olśniewających zębów najszybciej można osiągnąć dzięki wizycie u dentysty. Niestety wymaga ona poniesienia wysokich kosztów, dlatego warto poszukać alternatywnych sposobów na uzyskanie zniewalającego uśmiechu.

Wizyty w gabinecie dentystycznym to nic przyjemnego, ale nie można ich unikać, ponieważ tylko mocne zęby bez próchnicy będą wyglądały pięknie. Jeśli mamy już zdrowe zęby, a chcemy tylko poprawić ich estetykę, a raczej kolorystykę, to warto wpierw wypróbować proste, tanie i domowe sposoby na biały uśmiech. Pomogą w tym produkty spożywcze, które każdy z nas zna: jabłka, sery, czekolada, cebula i czosnek.


usmiech-pas


Jabłka

Jedzenie regularnie jednego jabłka dziennie pomoże usunąć plamy z zębów, gdyż owoc będzie działał na szkliwo jak swoistego rodzaju pędzel. Ponadto kwaśny odczyn jabłka pomoże ogólnie wybielić zęby. Z tego powodu zaleca się spożywanie jabłek jako przekąski między posiłkami, co pozwala usunąć osad pozostający po zjadanych produktach i glukozę zalegającą w jamie ustnej.

apple-1244032_960_720


Ser biały

Jest to jeden z najlepszych produktów żywnościowych do wybielania zębów. Badania wykazały, że wydzielanie śliny i kwasowe środowisko w jamie ustnej towarzyszące spożywaniu sera, pomaga przy usuwaniu odbarwień zębów. Ponadto ser dzięki zawartości fosforu i wapnia wzmacnia szkliwo, a więc zapobiega próchnicy.

O kolejnych produktach przeczytacie już na drugiej stronie. 

goat-cheese-1284848_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply