Masz problem z cerą? Nie możesz pozbyć się zaskórników? Znamy rozwiązanie twoich problemów!


Miodowe maseczki

Miód ma doskonałe właściwości antybakteryjne, dzięki czemu pomaga w usuwaniu zaskórników na twarzy i szyi. Używanie surowego, naturalnego miodu daje bardzo dobre korzyści – zapewnia idealną równowagę dla skóry jeśli chodzi o jej nawilżenie, dobrze oczyszcza skórę tłustą oraz usuwa wągry. Należy jedynie nakładać czysty miód na problematyczne miejsca i pozostawić go na 10 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą. Proces należy powtarzać 3 razy w tygodniu, by zobaczyć rezultaty.

Naturalny miód nie tylko świetnie smakuje, ale również wpływa na skórę

skora-3


Kąpiel parowa, czyli tzw. parówka

Kąpiel parowa pozwala znacznie zmniejszyć widoczność wągrów na nosie i całej twarzy, ponieważ otwiera pory skóry. Pomaga też zmniejszyć ilość sebum, które w nich zalega. Parówka jest też przyjemnym i łatwym sposobem na naturalne pozbycie się przyczyn powodujących powstawanie pryszczy.

Podgrzej wodę z mlekiem w proporcji 1:1 aż zacznie parować. Przelej płyn do miski, nachyl nad nią twarz – rób to powoli i zatrzymaj twarz w bezpiecznej odległości, by się nie poparzyć. Unosząca się para będzie otwierać pory. Podczas zabiegu głowę można nakryć ręcznikiem lub ściereczką.

Dzięki kąpieli parowej znacznie łatwiej usunąć zalegający w zaskórnikach łój

acne-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : familiasalud.com


Reply