Jak trzymacie się za dłonie z partnerem? To może wiele zdradzać o waszym związku

Zwłaszcza na początku związku dotyk, wspólne chodzenie za ręce, jest bardzo ważne i dopiero z czasem się zmienia.

Patrząc na idące pary szybko można zauważyć, że wiele z nich trzyma się za dłonie. Kontakt fizyczny, głaskanie, dotykanie, jest dla nich bardzo ważne. O ile publiczne całowanie i wylewne okazywanie sobie uczuć, nie jest dobrze przyjmowane, to trzymanie się za dłonie jest jak najbardziej na miejscu.

Psychologowie zajmujący się badaniem zachowań społecznych oraz związkami zauważyli, że sposób, w jaki ludzie trzymają się za dłonie, odzwierciedla ich związek, zdradza na jakim są etapie i co najmocniej ich spaja. Uczucia można wyrażać na wiele sposobów, przekonaj się jakie uczucia dominują w twoim związku.

24

Jak trzymacie się za dłonie z partnerem?

Lekkie splecenie palców: SZACUNEK

Ten sposób trzymania się za dłonie zdradza, że wasz związek jest stabilny emocjonalnie i w pełni ufasz swojemu partnerowi. Pokazujesz innym, że jesteś w związku, ale nie tracisz własnej tożsamości, szanujecie siebie i swoje uczucia oraz waszą przestrzeń i indywidualność.

Dłoń w dłoń: ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Ten sposób trzymania się za dłonie zdradza, kto dominuje w związku. Osoba, która ma dłoń skierowaną palcami w dół – rządzi. Bardzo często mężczyzna, który tak trzyma kobietę za rękę pokazuje, że czuje się za nią odpowiedzialny, że otacza ją opieką i ochroną. To on daje kobiecie spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply