Tylko 8% ludzi realizuje swoje postanowienia! Dzięki tym metodom, możesz do nich dołączyć

Ile razy coś sobie obiecywałeś? Ile razy podejmowałeś się diety, uprawiania sportu… itp.

Każdy z nas ma za sobą co najmniej kilka takich obietnic, których nigdy nie dotrzymał. Bo coś wypadło, bo stracił chęci i uznał, że to i tak nie ma sensu. Zachwycamy się ludźmi po metamorfozach, znajomymi, którzy rzucili palenie czy zmienili tryb życia. Jak się okazuje, ludzi, którzy potrafią podjąć się czegoś i dotrzymać słowa jest zaledwie 8%.

Zatem 92% ludzi nie dochodzi do celu. Próbują, ale się poddają. Sekretem spełnienia własnej obietnicy i osiągnięcia zamierzonego celu jest jasne i klarowne określenie, czego chce się dokonać.  To jednak dopiero pierwszy krok do sukcesu. A co ciekawe, jest to, jak się okazuje najcięższa część. Mamy dla was sposoby, jak z grupy 92% osób, wskoczyć do tego elitarnego 8% grona.

Sposób 1: Mądre cele

Przemyślenie celów jest ważne, by dojść do ich realizacji. Dlatego bardzo ważne jest 5 kryteriów podejścia do celu:

  • konkrety – zamiast mówić, „zacznę uprawiać sport” powiedz, „zaczynam biegać rano” albo „zapisuję się na siłownię”,
  • mierzalność –  nie mów, że schudniesz, ale załóż, że schudniesz 5 kilo,
  • osiągalność – marzenia to nie cele, zatem, zamiast zakładać, że za 5 lat będziesz dyrektorem w swojej firmie, załóż, że w ciągu dwóch lat awansujesz i podwoisz swoją wypłatę.
  • odpowiednie – nie lubisz tańczyć, ale zapisujesz się na kurs? Zastanów się, czy cele jakie chcesz osiągnąć, są zgodne z twoimi planami na przyszłość i czy są dla ciebie.
  • termin- określ dokładny czas, w którym zrobisz to, co zamierzasz, zawsze termin końcowy bardziej motywuje nas do działania.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply