Po szalonym weekendzie z przyjaciółmi masz kaca? Spokojnie, znamy proste sposoby, by go pokonać

Wszystko ma swoje konsekwencje, a tym bardziej picie alkoholu. Niektórzy jego negatywne skutki odczuwają już w trakcie picia, np. kiedy robi im się niedobrze lub gdy pod jego wpływem realizują głupie pomysły. Ale najczęstszą nieprzyjemnością dotykającą pijących jest kac następnego dnia rano. 

Całonocna zabawa przy butelce alkoholu zwykle skutkuje kacem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Prostym rozwiązaniem może być zażycie leku przeciwbólowego, ale lepszym pomysłem jest detoksykacja organizmu, który jest zmęczony trawieniem alkoholu. Dlatego, aby czuć się dobrze rano po imprezie, warto zapoznać się z prostymi sposobami, które mogą przyczynić się do zmniejszenia syndromu „dnia po”.


kac-pas


Cytryna, cukier, sól i woda, czyli odżywczy koktajl

Ten napój to jeden z bardziej skutecznych środków na kaca, ponieważ bardzo dobrze przyczynia się do nawodnienia osłabionego przez alkohol organizmu. Cytryna zawiera duże ilości witaminy C, która przyczynia się do uzupełnienia w organizmie rezerw składników odżywczych. Sól zatrzymuje zaś wodę w organizmie, a cukier doda zmęczonemu ciału energii. Wystarczy, że zmieszacie w równych proporcjach sok z cytryny, cukier oraz sól i dodacie do butelki z litrem wody (ciepła woda działa lepiej niż zimna). Wymieszajcie wszystkie składniki i pijcie stopniowo przez cały dzień.

kac-1


Orzeźwiający prysznic

Choć na kacu wstaje się bardzo ciężko, to warto zmusić się do wzięcia prysznicu. Strugi wody sprawią, że poczujecie się lepiej, ponieważ oczyszczą pory skóry, przez które wraz z potem wydalamy resztki wypitego alkoholu. Pamiętajcie, by woda była dość chłodna lub letnia, gdyż mycie się w gorącej wodzie tylko spotęguje ból głowy spowodowany rozkładem alkoholu w organizmie.

kac-3


Słodkie lub kwaśne mikstury

Doskonałym produktem wspomagającym detoksykację jest miód. Dzięki swoim właściwościom wspomaga metabolizm organizmu, dlatego warto sięgnąć po szklankę wody z rozpuszczoną w niej dużą łyżką miodu. Jeśli nie macie ochoty pić słodkich napoi możecie sięgnąć po sok z kiszonej kapusty, buraków czy ogórków. Te kwaskowate ciecze są bogate w różne składniki mineralne i witaminy, dlatego pomogą organizmowi się zregenerować, a dawkę potasu uzupełnicie sokiem pomidorowym.

Kolejne trzy sposoby na złagodzenie kaca znajdziecie na kolejnej stronie. 

kac-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply