11 zapachów, które zabijają komary na miejscu. Naprawdę warto je przetestować!

Latem wszyscy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu.

To doskonały czas na długie spacery, odpoczynek na łonie natury czy grillowanie w gronie znajomych. Niestety, złośliwe insekty potrafią zaburzyć nawet najbardziej błogi czas. Najgorsze są oczywiście komary. Te krwiopijcze owady występują niemal na całym świecie. W Europie najbardziej popularny jest komar brzęczący. Jeden osobnik składa około 100 jaj, a tempo rozwoju pokolenia zależy od temperatury.

Istnieje na rynku mnóstwo preparatów odstraszających komary, ale nie wszyscy chcą je stosować ze względu na drażniące środki, które zawierają. Z ich skutecznością też jest różnie. Jedne pomagają na kilkanaście minut, drugie wręcz wcale. Dziś proponujemy wam naturalne metody, które odstraszają i zabijają te krwiożercze bestie.

1. Wanilina

Wymieszaj proszek waniliowy z balsamem dla dzieci w proporcji 1 do 10 i nanieś go na wszystkie odsłonięte partie ciała. Można również rozpuścić wanilinę w wodzie, a następnie spryskać mieszaniną ciało, ubranie lub wnętrze mieszkania.

2. Olejki eteryczne: anyżowy, goździkowe, bazylii i eukaliptusa

Należy wlać 5-10 kropli do szklanki wody i spryskać mieszaniną jakieś miejsce, które emituje ciepło np. kominek czy lampę zapachową. Można również zanurzyć wacik w olejku i umieścić go na parapecie.

3. Gałązki czarnego bzu, liście pomidorów

Umieść świeże gałązki czarnego bzu w swoim pokoju będą odstraszać komary z taką samą łatwością jak liście pomidorów. Uważaj na silny zapach czarnego bzu, który może zaburzać twój sen.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply