Zaoszczędziła 200$ (800 zł!) w miesiąc trzymając się rad z internetu. Okazało się to bardzo poste i skuteczne

Każdy z nas powinien oszczędzać, mieć, chociaż mały zapas na czarną godzinę.

Jednak wiele osób od razu powie, że nie ma jak, że ma raty, a codzienne życie też do najtańszych nie należy. Ciężko jest znaleźć pieniądze na wiele rzeczy, a co dopiero oszczędzać i odkładać na gorsze czasy czy na coś, o czym marzymy. Okazuje się jednak, że nie jest to takie straszne, jak się nam wydaje i można w prosty sposób oszczędzić niezłą sumkę.

Dasha, 25-letnia młoda mama postanowiła posłuchać rad, które znalazła w internecie i zacząć oszczędzać. Jej oszczędzanie nie polegało na odkładaniu konkretnej kwoty na koncie, kosztem wyrzeczeń, ale racjonalnym wydatkom. Dasha miała dosyć sytuacji, kiedy na koniec miesiąca jej portfel świecił pustkami. Dlatego stwierdziła, że na własnej skórze sprawdzi najpopularniejsze rady. Okazało się, że wystarczy pomyśleć, by zaoszczędzić pozornie nic nieznaczące kwoty, które w perspektywie miesiąca czy roku zaczynają być naprawdę spore.

Zaoszczędziła 200$, trzymając się internetowych rad o oszczędzaniu

Na zakupy Dasha szła z listą. Każdy zna tę sytuacje, kiedy idzie do sklepu po ziemniaki, a wraca z torbą różnych rzeczy. Niekoniecznie potrzebnych. Wiele osób daje się nabrać na promocje i okazje, które tylko pozornie są dobre dla klienta. Kupujesz wtedy wiele rzeczy, które po jakimś czasie wyrzucisz. Dlatego warto zrobić listę tego, co naprawdę jest potrzebne i nie kupować nic więcej. Dasha, by ułatwić sobie trzymanie się listy, brała do sklepu wyliczoną kwotę na zakupy. Jak sama zauważa, nie jedli ani mniej, ani gorzej. Zaoszczędzona kwota – 40$ – miesiąc.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply