Wypróbowane sposoby na pozbycie się rozstępów. Zdziwisz się, jakie są skuteczne!

Wiele osób ma rozstępy, których bardzo trudno się pozbyć. Często pojawiają się w wyniku dziedziczenia, a także, kiedy się nadmiernie tyje i chudnie. Dotykają m.in. młodzież w okresie dojrzewania, kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące leki steroidowe.

Mimo iż nie mają one wpływu na zdrowie, nie wyglądają estetycznie. Często wywołują emocjonalne skutki takie jak niskie poczucie własnej wartości, dlatego trzeba zapobiec ich pojawianiu się, a jeśli już się je ma, powinno się podjąć wszelkie starania, żeby je wyeliminować. Dziś podpowiadamy jak to zrobić!

sposob-na-rozstepy


Dobrym sposobem na pozbycie się rozstępów jest stosowanie kremów i specjalnych olejów, które zawierają masło shea, kolagen albo masło kakaowe, a także witaminy: A, C i E. Produkty te można stosować na wszystkie miejsca objęte rozstępami – uda, brzuch, biust i biodra. Warto je stosować od początku ciąży!

Inne środki do walki rozstępami:


1.Tarta marchew

Skutecznym sposobem na zmniejszenie widoczności rozstępów jest tarta marchew. Należy do niej dodać trochę wody, a następnie odcedzić sok. Wymieszać go z olejkiem migdałowym i nacierać płynem problematyczne miejsca każdego dnia przed pójściem spać. Marchew powoduje ciemnienie skóry, więc jasne rozstępy będą znacznie mniej widoczne.

640px-Grated_carrot


2. Witamina E

Na czerwone rozstępy warto każdego dnia przed snem nakładać zawartość kapsułki witaminy E. Już po krótkim czasie można będzie dostrzec różnicę.

Na następnej stronie znajdziesz inne skuteczne sposoby pomocne w walce z rozstępami! 

e

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply