Masz suche włosy? Sprawdź, jakie czynności wysuszają włosy oraz poznaj sposoby pielęgnacji przesuszonej czupryny

Piękne i lśniące włosy są atrybutem kobiecości. Niestety utrzymanie ich w bardzo dobrej kondycji nie jest łatwe, ponieważ codziennie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Czy można suchym włosom jakoś pomóc?

Odpowiedź brzmi: tak! Jeśli chcecie pozbyć się problemu suchych, zmierzwionych włosów i cieszyć się gładką, elegancką fryzurą, to mamy dla was kilka wskazówek. Powiemy wam, jakie dwie czynności najbardziej sprzyjają wysuszaniu włosów oraz podpowiemy, jak przywrócić już zniszczonym włosom odpowiednie nawilżenie i blask.


włosyu-pas


Grzech nr 1: zbyt częste mycie włosów

Jeśli myjemy włosy codziennie to każdego dnia spłukujemy z nich naturalną warstwę ochronną, dlatego włosy szybciej się przetłuszczają i wyglądają na nieświeże, gdyż intensywnie pracują nad odbudowaniem swojej ochrony. Jeśli myjesz włosy codzienne albo nawet co dwa dni to zbyt często. Wielu specjalistów uważa, że włosy powinny być myte tylko dwa razy w tygodniu. Należy też pamiętać, by po użyciu szamponu  nałożyć na włosy zmiękczającą odżywkę – zapobiegnie to negatywnemu oddziaływaniu na włosy siarczanu sodu, czyli detergentu, który odpowiada za to, że szampon się pieni i usuwa z włosów łój. Warto też wybierać szampony, które zawierają naturalne środki czyszczące np. pochodzące z oleju kokosowego.

4505231340_3677c03a77_o


Grzech nr 2: mycie włosów tylko odżywką

Wiele kobiet całkowicie rezygnuje podczas mycia włosów z szamponu na rzecz odżywki. Niestety nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ sama odżywka nie pomoże pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń z włosów. Warto także pamiętać, że zbyt duża ilość odżywki albo jej niedokładne spłukanie obciąży włosy i sprawi, że nie będą wyglądały lekko czy świeżo.

Jak domowymi sposobami poprawić kondycję suchych włosów? Tego dowiecie się z drugiej strony artykułu. 

4517713446_3cb696f7c2_b

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply