Czy produkty w sprayu mogą być niebezpieczne dla zdrowia?

Codziennie używamy kosmetyków. Chcemy, żeby działały szybko, były wydajne i nie kosztowały krocie. A koncerny kosmetyczne wypuszczają na rynek coraz to nowsze produkty, które mają pomóc nam wyglądać oszałamiająco, czy dbać o skórę czy włosy. Najczęściej kosmetyki są sprzedawane w żelach, płynach i sprayu. 

Wymyślony w latach 20. XX wieku spray budzi największe kontrowersje. Jednak prawdziwy bum rozpoczął się po wojnie. Pojemniki wypełnione gazem pozwalały na rozpylanie kosmetyków pod ciśnieniem. Pozwoliło to na nie tylko komfortowe wykorzystanie kosmetyków, ale też na zachowanie konsystencji i wartości tych produktów. Czy jednak takie produkty nie są niebezpieczne dla ludzi?

180202581_6220f7180f_m


Niewątpliwie plusem takiego pakowanie produktów jest długie zachowanie konsystencji i niemożność dostania się do niego wodnych rodników. Łatwo się go aplikuje, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki do włosów – lakiery i mgiełki do stylizacji.

7043258409_99db96ce80_c


Jednak aerozol ma też poważne i złe skutki dla środowiska.

Gaz używany w kosmetykach wpływa na środowisko, może się to wydawać mało istotne. Jednak jeśli pomnożymy ilość osób używających takie środki przez lata daje to obraz, jak wielkich zniszczeń może dokonać zwykły aerozol.

14784931612_23c439111b_c

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply