Sprytne zdania, które natychmiast rozbrajają niemiłe i krzykliwe osoby. Warto je znać, bo niestety coraz łatwiej takich ludzi spotkać!

Krzykacze i pieniacze często nie mają za wiele do powiedzenia, ale krzyczą bo nikt im nie przerwie, dlatego warto mieć w zanadrzu kilka zdań, które szybko pokażą mu gdzie jego miejsce.

Kto z nas nie spotkał się z sytuację, kiedy trafił na jakiegoś człowieka, który bez powodu jest bardzo niemiły dla innych. A nawet dla nas samych. Tacy ludzie krytykują i depczą innych za błahostki. Szef krzyczący na podwładnych, kobieta w sklepie wrzeszcząca na kasjerkę, bo ta nie ma drobnych. Człowiek ma ochotę jakoś zatrzymać ten słowotok, ale nie ma jak. Oto zdania, które w prosty sposób „zamkną” pieniacza.

 

Dziękuję!

Proste słowa mają magiczną moc. Jeśli ktoś chamsko cię komentuje, po prostu powiedz „dziękuję”. Niegrzeczność i gniew pokazują, że dana osoba jest niedojrzała. Jeśli zachowasz spokój i będziesz miły to potwierdzisz, że to druga osoba robi z siebie wariata, a jej pokrzykiwanie nie ma na ciebie wpływu.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply