Sprzątaczka opowiedziała bogatej pani o tym, co przeszła w życiu. Gdy kobieta wysłuchała jej słów, nie mogła powstrzymać łez

Piękna, bogata kobieta odziana w markowe ubrania poszła któregoś dnia do psychoterapeuty. Skarżyła się, że jej życie jest puste i pozbawione jakiegokolwiek sensu.

rich-woman


Terapeuta postanowił użyć niekonwencjonalnej metody poprawienia samopoczucia bogatej klientce i zaprosił do pokoju sprzątaczkę.Kobieta usiadła w gabinecie i zaczęła opowiadać o swoim życiu.

clean


Mój mąż zmarł na raka. Kilka miesięcy temu mojego syna potrącił samochód, również zmarł. Zostałam zupełnie sama, nie miałam nikogo.

accident


Prawie wcale się nie uśmiechałam, nie jadłam i nie spałam. Myślałam nawet o samobójstwie.

widow


Kiedy pewnego wieczoru wracałam z pracy, spotkałam malutkiego kotka. Zrobiło się mi go żal. Na zewnątrz było bardzo zimno, postanowiłam więc zabrać go do domu. Nalałam mu mleka i patrzyłam, jak pije. Po chwili zauważyłam, że wylizał spodek do dna. Później zaczął rozkosznie mruczeć i ocierać się o moje nogi. Wtedy uśmiechnęłam się po raz pierwszy od kilku miesięcy.

woman-cat


Następnego ranka wstałam bardzo wcześnie, napiekłam ciastek i zaniosłam je sąsiadowi, który akurat był chory. Od tego czasu, każdego dnia starałam się zrobić coś dobrego dla innych. Widziałam, jak ludzie cieszą się z tego, że jestem dla nich miła i im pomagam. Widok ten sprawiał, że również ja zaczęłam odczuwać szczęście.

charwoman


Co się dzieje teraz? Chyba nie znam osoby, która wysypiałaby się lepiej ode mnie. Odnalazłam szczęście w dzieleniu się nim z innymi.

old


Wysłuchawszy opowieści, bogata kobieta rozpłakała się. Miała dużo pieniędzy i mogła mieć wszystko, o czym tylko zamarzy, ale utraciła to, co za pieniądze kupić się nie da, szczęście i radość z małych rzeczy.

cry

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply