Oto najbrudniejsza plaża świata, która od lat wyglądała jak wysypisko śmieci. Afroz postanowił ją uratować, a efekt jego starań jest niesłychany. Zobaczcie sami

W ciągu 109 tygodniu prac plaża odzyskała swój dawny blask. Wywieziono z niej ponad 5 milionów ton różnego rodzaju odpadków, które w środowisku naturalnym rozkładałyby się jeszcze setki, a nawet tysiące lat, trując ziemię i wody gruntowe.

Organizując zbiorę śmieci Afroza uratował Versovę przed katastrofą ekologiczną, a jej mieszkańcom przywrócił wspaniałe miejsce rekreacji.

 

Wysiłki indyjskiego prawnika w oczyszczenie plaży zwróciły uwagę specjalistów z Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, który stanowili najpierw wspomóc jego działanie, a później nagrodzić wysiłki. Afroza został odznaczony najwyższym odznaczeniem UNEP, czyli medalem „Mistrz Ziemi” i był pierwsza osobą z Indii, która została nim uhonorowana.

Dziś plaża Versova przypomina inne egzotyczne plaże. Miejmy nadzieję, że przez długie lata będzie zachęcać do odpoczynku, a mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego wreszcie zauważą, że ich kraj zamieni się w ruinę, jeśli nadal będą tak nieodpowiedzialnie wyrzucać śmieci do lasów i rzek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viral4real.com


Reply