Zobacz, jak na podstawie płytki paznokciowej zdiagnozować stan zdrowia. Nie chcesz wiedzieć, co sygnalizuje żółte zabarwienie!

Nie każdy wie, że paznokcie zdradzają, w jakiej kondycji jest organizm. Jeśli masz ukryty problem zdrowotny, płytka paznokciowa może podpowiedzieć, że coś jest nie tak. To taki znak ostrzegawczy, którego nie należy bagatelizować.

Choć u poszczególnych osób różni się kształtem i wielkością, ta zdrowa ma cechy wspólne takie jak: twardość, gładkość i półprzezroczystość. Jeśli macierz paznokcia nie otrzymuje dostatecznej ilości składników odżywczych, płytka niszczy się, przebarwia i wygląda nieestetycznie. To także sygnał, że coś złego dzieje z naszym zdrowiem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą ci rozpoznać zmiany, świadczące o problemach zdrowotnych.


1. Paznokcie kruche i łamliwe

Wskazują na przesuszenie skóry, brak witaminy B7 (biotyny) oraz żelaza. Mogą się również rozdwajać z powodu częstego malowania i zmywania płytki. Przypadłość ta jest także związana z infekcjami grzybiczymi, a nawet problemami z tarczycą.

32. Białe paznokcie

Jeśli twoje paznokcie są niemal całkowicie białe, a na górze mają różową lub czarną obwódkę, może oznaczać, że masz problemy z wątrobą.

23. Czerwone lub brązowe smugi

To sygnał, że zostało uszkodzonych kilka naczyń krwionośnych. Prawdopodobnie płytka została zgnieciona lub zmiażdżona. Jeśli zmiany utrzymują się przez długi okres i nie powstały na skutek urazu, możliwe, że masz problem z zastawkami serca.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : diply.com

Reply